Driving directions

Wzgórze Wawelskie

Odwiedzając Wzgórze Wawelskie, można dogłębnie poznać wspaniałą historię Polski. Jest to obowiązkowy przystanek na trasie zwiedzania Krakowa. Można tu zwiedzić zamek królewski, katedrę, skarbiec i wiele więcej.

Aby odwiedzić to jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski, zarezerwuj wygodny pokój w Radisson Blu Hotel Kraków. Hotel znajduje się w sercu historycznej części Krakowa; dzięki temu goście zatrzymujący się w jednym ze 196 stylowych pokoi i apartamentów mogą poznać wszystkie atrakcje miasta. Część pokoi posiada wspaniały widok właśnie na Wawel.

Zarezerwuj hotel w pobliżu wzgórza wawelskiego.

Atrakcje na wzgórzu wawelskim
Wzgórze Wawelskie jest ważnym świadkiem historii Polski i Krakowa już od IV wieku. Z czasem zostało rozbudowane i przez stulecia pełniło funkcję siedziby królów Polski i fortyfikacji obronnej. Teren Wzgórza Wawelskiego obejmuje Zamek Królewski, w którym obecnie można podziwiać kolekcję zabytkowych mebli i dzieł sztuki, Katedrę na Wawelu oraz dzwon Zygmunta - jeden z największych tego typu na świecie.

W Skarbcu Koronnym i Zbrojowni, które mieszczą się na zamku, można podziwiać skarby polskich królów, w tym słynny Szczerbiec – miecz koronacyjny. W Krypcie św. Leonarda w podziemiach Katedry Wawelskiej znajdują sie grobowce wielu monarchów oraz zasłużonych Polaków, między innymi Kazimierza Wielkiego, a także dwóch polskich świętych - św. Stanisława i św. Królowej Jadwigi.

Na Wzgórzu Wawelskim możemy również zwiedzić naturalny cud przyrody zwany Smoczą Jamą – jest to jaskinia w zboczu wzgórza, legendarny dom ziejącego ogniem smoka.

Odwiedź wzgórze wawelskie, zatrzymując się w hotelu Radisson Blu Hotel Kraków
Goście Radisson Blu Hotel Kraków mogą zobaczyć Zamek Królewski na Wawelu wprost z okien hotelu. Wszystkie atrakcje Wzgórza Wawelskiego znajdują się w odległości krótkiego spaceru. Wybierz komfortowy hotel w Krakowie znajdujący się tuż obok wzgórza wawelskiego i Rynku Głównego w Krakowie.

Zarezerwuj pokój w Radisson Blu Hotel Kraków.

 

Radisson Blu Hotel, Krakow – 
ul. Straszewskiego 17 –  31-101 –  Kraków –  Polska – 
Numer telefonu  +48 12 618 88 88
50.058314 19.933319